birety_3.jpg
y
KIM JESTEŚMYABSOLWENCIOGŁOSZENIAPRACAKONTAKT
Człowiek sukcesu


Rozmowa z Dorotą Mastalską absolwentką kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Po studiach licencjackich na WSIiZ kontynuuje Pani naukę w Krakowie i prowadzi firmę. Na czym polega Pani działalność?

 

Firma nazywa się MASTO i zajmuje się szeroko pojętą organizacją. Głównie organizujemy imprezy integracyjne w stylu góralskim.
Od jakiegoś czasu rozszerzamy działalność o ofertę uczestnictwa w sportach ekstremalnych takich jak: skoki spadochronowe, quady, wspinaczka skałkowa.

Skąd pomysł na założenie firmy eventowej?

 

Jakiś czas temu na Podhalu pojawił się nowy nurt góralszyzny, polegający na organizacji imprez z towarzyszeniem góralskich obrzędów, obyczajów, zachowań itp. Pochodzę z Podhala i ten styl jest mi bardzo bliski. Stąd też pomysł na organizację wesel góralskich, „napadów zbójeckich”.  więcej...

 


Rozmowa z Łukaszem Knapem absolwentem kierunku Informatyka i ekonometria

Na WSIiZ skończyłeś studia licencjackie a następnie uzupełniające magisterskie. Co było po tym okresie, proszę opowiedzieć o swojej karierze zawodowej.

 

 


Moja zawodowa przygoda  związana byłą z firmą e-service, która podczas praktyk studenckich była moim pierwszym miejscem zatrudnienia i zarazem pierwszym miejscem gdzie zdobyłem praktyczne umiejętności związane z kierunkiem, który studiowałem. Te doświadczenia przyniosły także naukę rozmowy kwalifikacyjnej oraz naukę obsługi klienta.

więcej...

 


 

Rozmowa z Markiem Gwizdakiem, asolwentem kierunku Ekonomia.

 

Co motywowało Cię do podjęcia próby szukania pracy w tak dużej i renomowanej firmie?

Myślę, ze podstawowym powodem była chęć własnego rozwoju i zdobywania doświadczenia od najlepszych. Oczywiście to nie zawsze wystarcza i nie zawsze się udaje. Czasem potrzeba przejść dłuższa drogę, jednak stwierdziłem, że jeżeli nie spróbuję to się nie przekonam i będę  tylko te go żałował. Dlatego jak się teraz słusznie okazuje chciałem podnieść sobie poprzeczkę w miarę jak najwyżej by w miarę możliwości skrócić czas zdobycia pracy w wymarzonej firmie. Teraz mogę powiedzieć, że było warto.

Co motywowało Cię do podjęcia próby szukania pracy w tak dużej i renomowanej firmie?  więcej...

 


Rozmowa z Dominikiem Nawłoką, asolwentem kierunku Ekonomia.

Pani Dominiku, gratuluję zdobycia pierwszego miejsca w konkursie dla menedżerów branży finansowo-ubezpieczeniowej. Proszę mi trochę o nim opowiedzieć?

Wziąłem udział w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Gazetę Ubezpieczeniową. Konkurs polegał na rozwiązywaniu testów publikowanych w gazecie. Tak się złożyło, że zdobyłem największą ilość punktów i zostałem laureatem. Testy obejmowały zakres ubezpieczeń, ogólnej wiedzy z branży finansowej, z zakresu prawa. więcej...


Rozmowa z Martą Zań absolwentką kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Gdzie Pani obecnie pracuje, jakie zajmuje stanowisko ?

Obecnie pracuje w Business Process Outsourcing Center w Capgemini Polska Sp. z o.o. w Krakowie.

Czy jest Pani zadowolona ze swojej pracy ?

Oczywiście! Capgemini to jedna z największych na świecie organizacji świadczących usługi w zakresie doradztwa biznesowego, usług informatycznych i outsourcingu. W ramach usług outsourcingu procesów biznesowych firma zapewnia klientom m.in. obsługę księgową i finansową. Firmę wyróżnia międzynarodowy charakter,  co ma ogromny wpływ na sposób pracy i podejście zarówno do klienta jak i pracownika.  więcej...

 


Rozmowa z Marcinem Deręgowskim, absolwentem WSIiZ kierunku Informatyka i ekonometria, współwłaścicielem rodzinnej firmy budowlanej.

Dziękuję bardzo, że zgodził się Pan na rozmowę. Ale przechodząc do rzeczy. Gdzie Pan pracuje i jakie zajmuje stanowisko, no i oczywiście czy ta praca daje panu zadowolenie?

Obecnie prowadzę własną firmę o profilu budowlanym. Zadowolony, hm... raczej tak, nie pracuje w zawodzie wyuczonym, lecz robię to, co potrafię i lubię. Jest to filia rodzinnej firmy wiec jestem w tematyce branżowej dobrze zorientowany.

więcej...


Rozmowa z absolwentem Pawłem Mik

Czy pamięta Pan swoją pierwszą pracę?

 

Tak, pamiętam, to było na wakacjach pomiędzy liceum a pierwszym rokiem studiów. Aby sobie dorobić do kieszonkowego pracowałem w McDonald's Rzeszów. Jako członek załogi byłem m.in. kasjerem-sprzedawcą, kierownikiem obszaru. To były pierwsze nie lekkie doświadczenia zawodowe, ale ciężka praca ma swoją wartość. Wtedy dopiero człowiek zaczyna czuć wartość pieniądza.

więcej...

 


Renata Konewecka

Absolwentka kierunku Ekonomia na WSIiZ

 

Wrażenia po otrzymaniu nagrody Ministra Gospodarki i Pracy za najlepsza pracę dyplomową z zakresu gospodarki turystycznej.

 

Głównie zaskakujące jak miłe . Kiedy po obronie pracy licencjackiej zostałam laureatką Uczelnianego Konkursu WSIiZ Na Najlepszą Pracę Licencjacką pomyślałam, iż wbrew ogólnemu przekonaniu dot. losów obronionej pracy (jej miejsce to półka lub szuflada) więcej...


 

Łukasz Sowa - Absolwent Akademii Cisco Systems na WSIiZ w Rzeszowie

 

Moja przygoda z informatyką rozpoczęła się już dawno temu, gdy rodzice kupili mi pierwszy komputer - była to jeszcze szkoła podstawowa. W tak młodym wieku interesowałem się tylko grami komputerowymi, jednak już wtedy wiedziałem, na jaki kierunek zdecyduje się w szkole średniej - oczywiście musiała to być informatyka. Jako, iż wśród moich znajomych modne były kierunki językowe, wybrałem informatykę z poszerzonym językiem angielskim. Jak się później okazało, był to trafny wybór.

więcej...Marta Żebrak absolwentka WSIiZ w Rzeszowie

Witam serdecznie !!

Na przebieg mojej kariery zawodowej niewątpliwie miał duży wpływ fakt, iż należę do wyżu demograficznego. To właśnie z powodu ogromnej ilości kandydatów nie dostałam się na wymarzoną niegdyś Akademię Ekonomiczną w Krakowie. Wówczas wydawało mi się, iż moje wszystkie plany i możliwości legły bezpowrotnie w gruzach - jednak...

więcej...JOLANTA ZBIEG absolwentka WSIiZ w Rzeszowie

Manager miesięcznika Home & Market

 

Dlaczego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania? - Myślę, iż to kwestia przypadku, który ciągnie się za mną do dnia dzisiejszego. Ogłoszenie w prasie o rekrutacji na kierunek Ekonomii, chwila zastanowienia - i tak właśnie zaczęłam nowy etap w moim życiu.
więcej...


JACEK KULIG absolwent WSIiZ
przedstawiciel handlowy w firmie Nobiles Włocławek

 

 

Proszę powiedzieć na początek czym się Pan aktualnie zajmuje ?
Pracuję, jestem przedstawicielem handlowym w firmie Nobiles Włocławek. Pracuje w dziale sprzedaży, właś
nie w tej firmie.


Jak udaje się Panu pogodzić studia z pracą ?

Beż żadnego problemu dlatego, że są to studia zaoczne.

więcej...


 

 

opublikowano: 10 stycznia 2011 19:10
Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT
35-225 Rzeszów ul. Henryka Sucharskiego 2, pok. 230, budynek WSIiZ
tel.: (0-17)866 12 82, fax: (0-17)866 14 80 | e-mail: ssea@absolwent.com.pl | www: www.absolwent.com.pl